Prāmju satiksme no Tenerifes

Ja
plānojat garāku ceļojumu, lai apceļotu vairākas salas, izmantojiet prāmi. No Los Cristianos (Tenerifes dienvidiem) var doties dienas braucienā uz La Gomera salu, savukārt no Santa Cruz (Tenerifes ziemeļos) doties uz Grankanāriju, no turienes savukārt uz Fuerteventura vai Lanzarote. Prāmis noderēs arī, ja plānojat atpūtu Grankanārijā, bet vēlaties apmeklēt arī Tenerifē izvietotos Loro Parku, Siāmas ūdensparku u.c.

Prāmju satiksmi starp Kanāriju salām nodrošina divas kompānijas: Naviera Armas un Fred Olsen Express. Pēdējā kompānija parasti ir dārgāka, bet ātrāka. Prāmju attiešanas laikus un cenas var skatīt un salīdzināt viņu lapās. Naviera Armas lapā var iegādāties biļetes, tomēr pirms iekāpšanas nāksies saņemt iekāpšanas kartes (boarding pass) – to var izdarīt Naviera Armas biļešu ofisos. Tie atrodas gan pie ostām, gan arī citviet pilsētās. Pastāv iespēja izmantot auto check-in, ja ir elektroniski nolasāmi dokumenti, piemēram, ID kartes vai jaunākā formāta pases, tomēr mēs lieki neriskējām un pieprasījām izdrukāt biļetes ofisā.

Pirms biļešu iegādes un prāmju kompānijas izvēles, rūpīgi uzziniet visu informāciju, kas varētu ietekmēt jūsu ceļojumu, piemēram, kur precīzi prāmis ieradīsies, no kurienes atiet bezmaksas autobuss uz vajadzīgo ostu utml. Piemēram, Fred Olsen prāmis no Tenerifes uz Gran Canaria dodas uz citu pilsētu: Puerto de Las Nieves (Agaete), kas atrodas 30 km no Las Palmas, tas nozīmē papildu pusstundu braucienu ar bezmaksas autobusu. Nesajauciet kādā brīdī La Palma salu un Las Palmas de Gran Canaria kā salas galvaspilsētu.

Prāmis no Tenerifes uz Grankanāriju

No Tenerifes uz Gran Canaria biļešu cena Naviera Armas bez transporta pārvadāšanas vienā virzienā maksā 30 eiro pieaugušajam un bērnam 20 eiro, savukārt abos virzienos 45 eiro pieaugušajam utml. Precīzākas cenas varēs uzzināt katras kompānijas mājaslapās. Brauciens ilgst aptuveni 3 stundas.

Las Palmas ostā prāmis atiet un pienāk aptuveni 4-5 kilometrus no pilsētas centra, tādēļ ir vajadzīgs izmantot bezmaksas autobusu, kas aizved uz pilsētas centru (Santa Catalina).
Ja
ierodaties no Tenerifes vai citas salas ar prāmi, tad izmantojiet pie izkāpšanas esošo autobusu, lai tiktu uz pilsētas centru. Par citiem autobusiem, kurus nodrošina Armas prāmju kompānija, uzziniet viņu mājaslapā. Alternatīva ir izmantot kādu no takšiem, kuri atrodas izkāpšanas  teritorijā – tas noderēs lielākai kompānijai un, ja jums ir papildus jādodas uz naktsmājām tālāk no centra. Tiem, kuri vēlas doties no Tenerifes uz citām salām no Santa Cruz ostas, uz turieni dodas bezmaksas autobuss no Los Cristianos.

Uz Armas prāmjiem visbiežāk nelielu izklaidi nodrošina viņu animācijas komanda. Vienmēr uz prāmja var iegādāties kafiju, nelielas uzkodas, uz dažiem prāmjiem ir arī neliela bērnu rotaļu istaba.
Ja
vēlas svaigu gaisu, var brīvi doties uz klāja un izbaudīt okeānu, dažkārt var redzēt arī delfīnus, kuri tuvāk vai tālāk pavada prāmi.

You may also like...