Loro parks Tenerifē: biļetes, transports, apraksts

Ja
dzīvnieki, zoodārzi un to šovi ir jūsu iecienītākais laika pavadīšanas veids, tad iespējams ir vērts ieplānot vairāku dienu apmešanos Puerto de la Cruz pilsētā un izmantot vairāku dienu biļeti, lai apmeklētu lielisko Loro zoo vairākas reizes.

Parks sāk darbu jau 8.30 un tas ir labs laiks arī sākt ekskursiju, pirms šoviem pagūsiet apskatīt dzīvniekus. Tie arī dienas saulē vairāk izvairīsies un nolīdīs dziļāk savos iežogojumos, tādēļ neizdosies tik labi redzēt, kā arī no rīta vēl nebūs ieradušies tūristu bari no salas dienvidu daļas. Ziemas sezonā, protams, dienas gaisma no rīta būs mazāk, varbūt vairāk mākoņu, kuri vēlāk var izklīst.

Biļetes

Vecākiem, kuri ceļo ar bērniem līdz 5 gadu vecumam (ieskaitot), būs izdevīgāk iegādāties komplekta (twins) biļetes Loro parks + Siam parks. Loro parkā ieeja ir bezmaksas līdz 6 gadu vecumam, savukārt Siam parkā ir jāmaksā ieeja no 3 gadiem, bet šīs biļetes komplektā ļauj arī Siam parkā tikt bezmaksas. Siam parks un Loro parks pieder vieniem īpašniekiem, tādēļ viens parks otru ļoti reklamē un piedāvā šīs “twins” biļetes.

Loro parks nav tomēr parasts zoo dārzs, daudz resursu tiek veltīts dzīvnieku labturībai, kā arī 10% no biļešu ienākumiem tiek veltīti savvaļas dzīvnieku projektiem visa pasaulē. Viņu fonds arī rūpējas par daudzu sugu pavairošanu, lai tās neizzustu no šīs pasaules, veic dažādus pētījumus. Arī pašā parkā var redzēt “Dzīvnieku vēstniecību”, tur var skatīt, kā darbinieki strādā ar jaunajiem dzīvnieciņiem, to inkubācijas procesu u.c.

Šovi

Delfīnu šovā mazāki bērni var kļūt par šova zvaigzni, ja vien sēdēs auditorijas kreisajā pusē, tuvāk baseinam. Tad šova vadītāji var izvēlēties bērnu, kuru iesaistīt šovā – tas nozīmē arī pavizināšanos ar laivu pa baseinu. Tātad vajag drosmi un azartu, nebaidīties, bet šāda iespēja pastāv – ja nu dikti vēlās, tad pirms šova sākuma laicīgi atrodiet sev vietu, pārrunājiet iepriekš ar bērnu, ka varbūt būs tāda iespēja, bet nelieciet vilties, ja arī nesanāks.

Pasaulē slavenais zooloģiskais dārzs “Loro Park” atrodas Puerto de la Cruz pilsētā, nostāk no populārākajiem tūrisma kūrortiem salas dienvidos. Uz Loro parku vislabāk ir ierasties laicīgi, it sevišķi, ja plānojat parka apmeklējumam veltīt tikai vienu dienu.

Šajā rakstā apkopota praktiska informācija par nokļūšanu uz Loro parku no dažādām Tenerifes salas vietām.

No Puerto de la Cruz

Bezmaksas vilcieniņš

Atiet no Romiešu laukuma/Makdonalds ēstuves (skatīt Google Maps) uz Loro parku ik pēc ~ 15 minūtēm brauc vilcieniņš, kurš bez maksas aizvedīs uz turieni un atpakaļ. Pirmais vilciens atiet pl. 9. Sezonas laikā, kad ceļotāju skaits ir lielāks, var nākties pastāvēt ilgāk rindā. Vilcieniņš (uz riteņiem) nekur neapstājas, vienīgā pietura ir gala pietura Loro parks.

Ar kājām

No vagoniņa sākuma pieturas līdz parkam var aiziet aptuveni pusstundā.
Ja
jums viesnīca ir Loro parka virzienā, vislabāk ir doties ar kājām. Atcerieties, ka pašā parka nāksies izstaigāties kārtīgi, tādēļ nepārpūlieties jau pirms laika.

Taksometrs

Ja
izvēlaties taksometru, tas maksās 5 – 8 eiro vienā virzienā, cenu noteiks jūsu viesnīcas atrašanās vieta pilsētā.
Ja
uz vilcieniņu ir gara rinda vai jūsu viesnīca atrodas ievērojami tālu no vilciena, vēlaties būt patiešām vienu no pirmajiem, tad taksometrs ir šī ieguldījuma vērts.

No salas dienvidiem

Los Cristianos, Playa de las Americas, Costa Adeje…

Ceļotājiem, kuri atrodas salas dienvidu daļā, ir jāizvēlas, vai izmantot sabiedriska transporta pakalpojumu  vai arī izvēlēties parka biļetes kopā ar transfēru uz parku.

Sabiedriskais transports

Autobuss ir kā variants doties uz Loro parka pilsētu, piemēram, 343. autobuss no Los Cristianos uz Puerto de la Cruz (bez pārsēšanās) atiet darba dienās plkst. 8:25, ceļā pavada vairāk kā 2 stundas, maksās 13.90 eiro vienā virzienā. Tomēr sabiedriskais autobuss ir diezgan dārgs, papildu atlaidi var iegūt ar Bono kartes izmantošanu.

Transfērs

Transfēru var iegādāties kopā ar parka biļetēm – to laicīgi vaicājiet tūrisma aģentūrās vai online portālos Isango vai Attactionix (papildus 5 eiro kupons). Loro parks piedāvā savu transfēru, kuru var iegādāties atsevišķi – informācija par pieturām un tālrunis rezervācijām ir pieejams šajā pdf dokumentā. Esiet vērīgi – pirmā lapa attiecas uz braucieniem no Puerto de la Cruz uz Siam park, otrā lapa ir par Loro parka autobusu. Brauciena ilgums vienā virzienā ir aptuveni 90 minūtes + laiks, kamēr visus viesus “savāks” no viesnīcām. Izmaksas abos virzienos: 13,50 eiro pieaugušajiem (12+ gadi) un 8 eiro bērniem (6-11 gadi).

Atpakaļ brauciens no Loro parka ir pl. 16.30 vai 17.00 atkarīgs no sezonas. Transfēri ir jārezervē vismaz 48 stundas iepriekš – atkal jau piezīme par sezonu: ja ir daudz ceļotāju, noteikti ieplānojiet šo laicīgi, tādēļ arī lēmums par atkārtotu parka apmeklējumu ir jāpieņem gana laicīgi. Vēl atrodoties parkā varēsiet iegādāties biļeti atkārtotam apmeklējumam par 13 eiro, to izmantot nākamo 15 dienu laikā.

Taksometrs

Ja
ir lielāka kompānija, var izvērtēt iespēju noalgot taksometru vai busiņu, kas aizvedīs līdz Loro parkam. Tur ir vēlams būt iespējami agri, tad varēsiet arī netraucētāk izbaudīt parku un veltīt laiku arī šoviem. Izmaksas nav zemas – vienā virzienā tas maksās 100 eiro (4-7 cilvēku grupai, lielākai būs virs 110 eiro), papildu informāciju var skatīt KiwiTaxi lapā.

Ar auto

Tie, kuri izvēlējušies auto īri un plāno doties turp paši, varat to izmantot – auto stāvvieta pie parka maksā 4 eiro uz visu dienu. Bet jums ir jāierodas patiešām agri, lai atrastu brīvu vietu. Var censties atrast arī kādu bezmaksas stāvvietu netālu no parka, bet tiešām pārliecinieties, ka tur drīkst stāvēt. Neskatieties, ka citi jau ir novietojuši automašīnu – problēmu gadījumā tas jūs neglābs.

Izmantojot navigatoru, pārliecinieties, ka tas jūs neizdomā vest cauri Teides parkam, bet gan pa auto maģistrāli gar okeāna piekrasti caur Los Gigantes (maģistrāles TF-1 un TF-5).

No Santa de la Cruz

No Tenerifes galvaspilsētas iet regulāri autobusi uz Puerto Cruz, tādēļ tur ir ievērojami vienkāršāk aizbraukt un apmeklēt Loro parku. Autobusa biļete maksās aptuveni 6 eiro vienā virzienā.

No Grankanārijas

No blakus salas tūrisma aģentūras arī piedāvā vienas dienas ceļojumus ar prāmi, tā ir iespēja paviesoties Tenerifes salā un apmeklēt Loro parku. Biļetes var iegādāties arī online, piemēram, Isango portālā – cena no 93 eiro vienam cilvēkam – tūre notiek otrdienās, piektdienās. Reģistrējieties Isango.com, saņemsiet 10% atlaidi pirmajam pirkumam.
Ja
jūsu ceļojums ir garāks, tad varat ceļojumu izplānot ar turpinājumu Tenerifes sala, iepazīt to un no tās doties atpakaļceļā uz Latviju.

Naktsmājas Puerto de la Cruz

Tie, kuri paši plāno ceļojumu un ir brīvāki naktsmāju izvēlnē, var apmesties kādā no Puerto de la Cruz viesnīcām. Mēs varam ieteikt Apartamentos Casablanca apartamentus – tie ir saņēmuši augstu 9.1 no 10 vērtējumu, plaša teritorija un draudzīgas cenas.

Norādiet ceļojuma datumus un salīdziniet arī citu viesnīcu un apartamentu piedāvājumus populārākajos rezervēšanas portālos Puerto de la Cruz pilsētā.

Šajā pilsētā var nobāzēties uz vairākām dienām, lai dotos ekskursijās uz salas ziemeļu daļu, atkārtoti apmeklētu Loro parku. Neaizmirstiet, ka šī salas daļa ir ierasti vēsāka un ar mākoņiem bagātāka, tomēr dažkārt gadās lietus dienvidu daļā un saulains laiks Loro parka apkārtnē. Pilsēta ir īpaši iecienīta vācu tūristu vidū, tādēļ ik uz soļa jutīsiet vācu valodu.

You may also like...