Taksometri Tenerifē

Raksts ir tapis 2016.gadā, šajā laikā cenas ir ievērojami mainījušās. Taksometru cenām ir divi tarifi: darba dienās no pl. 6 – 22: 0.55 €/km, ārpus šī laika un brīvdienās, svētku dienās: 0.65 €/km. Minimālā cena dienā ir 3.15 € un naktī (pēc pl. 22 līdz 6.00) 3.45 €. Pēc plkst. 22 taksometri ir dārgāki. Braucieniem no lidostas ir papildu 1.65 € piemaksa. Sastrēgumi palielinās izmaksas, jo tiek uzskaitīts arī gaidīšanas laiks. Taksometru cenas nosaka Kanāriju salu valdība.

Cenu piemēri:

  • Īss brauciens no Playa de las Americas (PDLA) uz Los Cristianos: 5 eiro. 1-2 cilvēkiem izdevīgāk būs izvēlēties autobusu, bet atcerieties, ka bērni no 5 gadiem maksā autobusā pilnu biļetes cenu.
  • No lidostas uz Los Cristianos: 25 €
  • No lidostas uz Los Gigantes: 50 – 60 €

Daži negodīgi taksometra vadītāji var sabojāt kopējo tēlu, tā var gadīties teju katrā lielākā tūristu galamērķi, zemāk ir daži praktiski padomi taksometru izmantošanai Tenerifē. Ja taksometra vadītājs ir godīgs, rūpīgs, neliek pārmaksāt, tad tējas nauda noteikti viņu iepriecinās un tādā veidā novērtēsiet labi paveiktu, godprātīgu darbu.

Iepriekš sagatavojiet sīknaudu, lai samaksātu iespējami precīzu naudu taksometra vadītājam. Ja taksometrs sniedz iespēju samaksāt ar karti, tad auto ārpuses parasti ir uzlīmes vai arī iekšpusē ir informācija. Pirms brauciena varat pavaicāt gan aptuveno summu, cik maksās brauciens uz izvēlēto galamērķi, gan arī par samaksas iespējām.

Ja plānojat garākus braucienus starp pilsētām, aplūkojiet iespēju izmantot kādu no online taksometru firmām, kurās var atrast labākas cenas, kā arī noteikti pavaicājiet viesnīcas recepcijā, viņi noteikti kādu ieteiks. Turklāt tad nebūs problēmu ar viesnīcas ieteiktu taksometru.

Taksometri un iespējamās negatīvās lietas

Taksometrā ir jābūt ieslēgtam skaitītājam. Ja brauciena beigās vadītājs pieprasa lielāku summu kā ir redzams skaitītājā, atsakieties maksāt. Pieprasiet čeku par braucienu, kur ir redzama maksājuma summa. To aiznesiet uz viesnīcu, lai viņi sazinās ar taksometra kompāniju un lai paziņo par šādu gadījumu. Tādā veidā notiek cīņa ar negodīgiem taxi vadītājiem.

Vadītājs var paziņot, ka par papildu koferiem ir jāmaksā vai cilvēku skaits ietekmē brauciena izmaksas – tam nevajadzētu tā būt. Izņēmums ir iepriekš pasūtīti transfēri no/uz lidostu, kur pasūtīšanas brīdī var vaicāt papildu informāciju par pasažieru skaitu, koferiem utml.

Daži ceļotāji atzīst no pieredzes, ka sievietes – auto vadītājas esot godīgākas un patīkamākas. Daži taksometra vadītāji var izdomāt arī pasmēķēt, tādā gadījumā noteikti aizrādiet, ja vien pats neesat smēķētājs un vēlaties kopīgi uzvilkt dūmu.

Papildu informāciju par taksometriem varat iegūt oficiālajā Tenerifes taksometru mājaslapā, kā arī citās mājas lapās. Pateicoties Tenerifes popularitātei, atrast taksometru ir diezgan vienkārši, tie ir daudzviet.

You may also like...