Dažādie hosteļu veidi

Hosteļi nav vienādi. Tāpat kā viesnīcas tie ir dažādi – atšķirīga kvalitāte, sniegtie pakalpojumi, apkārtne utml. Hosteļu tipu pārzināšana labāk ļaus meklēt sev vēlamo, protams, ka visi iespējami tipi vienā pilsētā būs reti, tomēr hosteļu meklēšanā var palīdzēt atrast īsto vai lasot atsauksmes saprast, kas tiek apzīmēts ar vienu vai otru nosaukumu.

Atpūtas hosteļi (chill hostels)

Naktsmājas mierīgai atpūtai, visbiežāk piemēroti arī ģimenēm, tomēr pavisam mazi vai draiski bērni varētu traucēt pārējiem viesiem, kuri tomēr vēlas atpūsties. Tajos netirgo alkoholiskos dzērienus, ja vienīgi mazliet alus. Galvenais akcents socializēšanās aspektā ir dīvāni kopīgā atpūtas telpā, galda spēles, TV vai video spēles.

Ballīšu hosteļi (Party hostels)

Visbiežāk netālu no vecpilsētas vai citām vietām, kur ikdienā jau notiek skaļi un jautri pasākumi. Šāds hostelis var būt apvienots ar bāru vai naktsklubu. Daudzi pludmales hosteļi piedāvā trakulīgas ballītes, daudz alkohola un piedzīvojumus. Kārtīga izgulēšanās un ballīte nav savienojamas lietas, tādēļ izvērtē savas prioritātes. Ja ballēšanās un skaļi cilvēki nav tas, ko vēlies – meklē citas naktsmājas.

Luksus hosteļi

Lai arī šie vārdi kopā „nelīmējas”, tomēr ir pasaulē arī šādi hosteļi, kuru piedāvājums, interjers un citas lietas ļauj tos dēvēt par luksus. Neaizmirsīsim, ka dažās valstīs lux lietas mums ir pašsaprotamas. Tādēļ noteiktās valstīs šādi apzīmētas naktsmītnes var uzskatīt drīzāk virs vidējā līmeņa.

Hosteļi ģimenēm

Šādos hosteļos var atrast plašākas istabas grupām/ģimenēm, bērniem varbūt atsevišķi spēļu laukumi vai istabas ar rotaļlietām, citām aktivitātēm. Lai arī sākotnēji hosteļi tika veidoti tieši jauniešu vajadzībām, daudzas ģimenes izvēlās hosteļus, lai ietaupītu uz naktsmāju izmaksām, kuri lielākām vai ceļotāju grupām veido lielākās izmaksas.

Vēsturiskie hosteļi

Veci cietumi, baznīcas, vēsturiskas mājas – tas viss var kalpot par mājvietu hostelim, kurā vēstures dvaša izpaužas pa savam. Liepājas Karostas viesnīca bieži vien iekļūst dažādos naktsmāju topos, Lonely planet to dēvē par vienu no saistošākajām naktsmājām Austrumeiropā.

Hosteļi pilīs

Pavadot nakti pilī, katrs var iejusties par karali vai karalieni. Šādas naktsmājas var atstāt spilgtus ceļojuma iespaidus, it sevišķi, ja pilī spokojas vai notiek citas ērmīgas lietas. Lielākā daļa šādu hosteļu atrodas Eiropā, viens no slavenākajiem ir Edinburgas pilī izvietotais Castle Rock hostelis. Arī Latvijā dažviet pilīs ir izvietotas jauniešu naktsmītnes, vairāk informācijas meklē Latvia.travel mājas lapā.

Pludmales hosteļi

Vasarās pludmales hosteļus piepilda atpūsties gribētāji, cenšoties patverties no dārgajām viesnīcām sezonas laikā. Tomēr arī ārpus aktīvās sezonas pludmalēs ir gana silts, lai tur pavadītu laiku un izvēlētos turpat līdzās esošos hosteļus. Daļa hosteļu nesezonas laikā tiek slēgti, jo apmeklējums ir gaužām mazs. Eksotiskās valstīs pludmales hosteļi atrodas pat uz ūdens – pludmalē izvietotiem pāļiem.

Neparasti hosteļi

Nav robežu cilvēku izdomai izveidot hosteļus dažādās vietās un izpausmēs: hostelis uz kuģa, vecā Boeing vai jocīgās mājās. Šādas naktsmītnes padarīs ceļojumu īpašāku, tas nebūs ierastās naktsmītnes viesnīcās,kuras bieži vien atšķiras tikai ar nosaukumu. Ņemot vērā īpašāku piedāvājumu, cenas var būt augstākas, komforta līmenis dažāds, tomēr atmiņas pieredze būs unikāla, ar kuru varēs padalīties ar draugiem. Pasaulē ir arī dažādi tematiskie hosteļi, piemēram, veltījumi filmām vai dažādiem pasaules vēstures notikumiem.

Hosteļu rezervācija

Daudzi  naktsmāju rezervēšanas portālu piedāvā arī hosteļus jeb jauniešu viesnīcas. Hosteļa nosaukums var slēpt sevī dažādas naktsmāju iespējas, tādēļ neaizmirsti lasīt atsauksmes, izvērtēt citu pieredzi, salīdzināt cenas. Pasaulē populārākā hosteļu rezervācijas lapa ir HostelBookers – garantēta zemākā cena un nekādu rezervēšanas komisiju. Citas lapas, kurās iesakām meklēt hosteļus, ir viesnīcu salīdzināšanas servisi kā HotelsCombined, Trivago, Wego un, protams, booking.com portāls, kurā ir plašs hosteļu piedāvājums.

You may also like...