Kādēļ izvēlēties hosteli kā naktsmītni?

Katram pašam ir jāizvērtē un jāatrod atbilde sev uz jautājumu, vai hostelis ir man piemērots vai tomēr izvēlēties lētā gala viesnīcu, vienlaikus nevajag bīties no paša vārda hostelis – rūpīgāk iepazīstoties ar to, var atklāt tā labākās puses. Zemāk ir uzskaitīti tikai daži no iemesliem, kādēļ ir vērts izmantot hosteļus kā naktsmītnes.

Izmēģini jaunas lietas

Hosteļi ir dažādi, tāpat kā viesnīcas. Daži hosteļi sniedz pārsteidzošu pieredzi – to rada cilvēki, kuri arī mitinās tajā, varbūt tas ir pats hostelis, kas ir ierīkots uz veca kuģa vai pat Boeing lidmašīnā. Hosteļos vari atrast savu domubiedrus, ar kuriem kopīgi īstenot jaunas lietas, trakas idejas. Ceļo viegli, bez lielas bagāžas un tas ļaus izmēģināt dažādas naktsmītnes jau vienā ceļojumā.

Iepazīsties ar jauniem cilvēkiem

Vēlies vai nē, tomēr hosteļos nāksies sastapties ar svešiem cilvēkiem, ne vienmēr viņi var būt patīkami,  bet tā ir tava iespēja iepazīties tuvāk ar jaukajiem cilvēkiem. Jauni kontakti, papildus informācija no ceļotājiem ar pieredzi, iepriekš nedzirdēti dzīves stāsti, piemēram, par kungu gados, kurš ir pārdevis visu iedzīvi un devies ilgā pasaules ceļojumā. Jauniešu hostelis nenozīmē tikai trakojošus jauniešus, tajos sastapsi visdažādākos cilvēkus. Hosteļi ir vienīgais naktsmītnes veids, kurā jau ir „iebūvēta” sociālā tīklošana. Svarīgs arī hosteļa tips, kurā esi apmeties, tas ietekmēs socializēšanās iespējas.

Jaunas kultūras

Mēs visi esam vienādi un dažādi vienlaikus, pat vienas kultūras ietvaros cilvēkiem varbūt ļoti dažāda pieredze, kuru ietekmējusi arī citas kultūras, it sevišķi ceļotājiem, kuri daudz ir redzējuši. Ilgāku laiku ceļojot, naktsmāju izmaksas ir ļoti nozīmīgas, tādēļ ceļotāji cenšas ietaupīt un apmesties hosteļos vai izmantot Couchsurfing iespējas. Tādēļ vien iespēja satikt interesantu domubiedru hostelī būs augstāka nekā standarta viesnīcās, kur socializēšanas iespēja ir krietni mazāka. Tieši tādēļ hosteļos var iepazīt jaunus cilvēkus, kultūras, iegūt jaunus iespaidus.

Cits skatu punkts

Iepazīstot citas kultūras un cilvēkus, ir iespēja palūkoties uz daudzām lietām šajā pasaulē savādāk, kā tas ir ierasts. Mūsdienu globālajā pasaulē šī spēja būt iecietīgam un izprast svešas kultūras ļoti palīdz, līdzās svešvalodu zināšanām. Tas paplašina redzesloku.

Izmaksas

Speciāli šo nozīmīgo faktoru neliku augstāk, jo pārāk vienkārši ir pateikt, ka hosteļi ir lētāki (bet vai vienmēr izdevīgāk?) To pateiks katrs ceļotājs, tomēr ir jāizsver arī hosteļu ēnas puses, jālasa atsauksmes, tas vislabāk palīdzēs izvērtēt, vai hostelis manā ceļojumā ir labākā izvēle. Pieredze liecina, ka labāk ir izvēlēties labāku hosteli no dārgā gala, nevis lētāku viesnīcu.

Brīvība

Daži ceļotāji izvēlās izmantot jau iepriekš saplānotus ceļojumus, citi vēlas izbaudīt vairāk brīvības. Jāatzīmē, ka hosteļos bieži vien daudzas lietas ir jādara pašam, jāizmazgā savas drēbes, jāuztaisa ēst. Izvēlies hosteli, kuram ir iespēja atcelt rezervāciju (7 dienas iepriekš neskaitās), tas sniegs iespēju brīvāk mainīt savus ceļojuma plānus.

Hosteļu rezervācija

Lielākā daļa rezervēšanas portālu piedāvā izvēlēties arī hosteļus, jauniešu viesnīcas. Zem hosteļa nosaukuma var slēpties visdažadākās naktsmāju iespējas, tādēļ neaizmirsti lasīt atsauksmes, izvērtēt citu pieredzi, salīdzināt cenas un piedāvājuma attiecību. Pasaulē zināmākā hosteļu rezervācijas lapa ir HostelBookers – viņu solījums ir garantēta zemākā cena un nekādu rezervēšanas komisiju. Citas lapas, kurās iesakām meklēt hosteļus ir viesnīcu salīdzināšanas servisi HotelsCombined, Trivago, Wego un, protams, booking.com.

You may also like...