Vai ir izdevīgi rezervēt viesnīcu ar “viss iekļauts”?

“Viss iekļauts” (jeb angliski all inclusive, apzīmē arī kā AI) visbiežāk ir sezonālām viesnīcām slēpošanas, pludmales kūrortos. Papildus ir arī ultra all inclusive, kas apzīmē vēl plašāku cenā iekļauto  iespēju klāstu. Tā ir laba izvēle, ja plānojat lielāko daļu laika pavadīt viesnīcas teritorijā, izmantojot iespējami daudz cenā iekļautos pakalpojumus, tie var būt ļoti dažādi: visas ēdienreizes (standarts), papildus uzkodas starp ēdienreizēm, bezalkoholiskie un alkoholiskie dzērieni, pludmales dvieļi, transfers uz lidostu un citi pakalpojumi. Ja viesnīcas ir līdzīgas, tad “viss iekļauts” salīdzināšana var kalpot kā papildus faktors viesnīcas izvēlē.

Ieteicams uzzināt jau iepriekš ekskursiju laikus, cikos tās beidzās un viesnīcas vakariņu laikus, lai novērstu situācijas, ka vakariņas nevar nobaudīt. Atkarīgs no viesnīcas pakalpojumu kvalitātes, vai ēdienreizēs ēdiens tiek papildināts vai tomēr vēlākiem ēdājiem atliek vien samierināties ar ierobežotu izvēli. Svarīgi atsauksmēs izvērtēt, vai ēdiens ir daudzveidīgs, ēdienkarte mainās katru dienu vai tomēr tā ir ļoti vienveidīga. Ja tomēr tā, tad pēc pāris dienām jau meklēsiet citas alternatīvas, kas savukārt ir papildus izdevumi.

Svarīgi ir lasīt viesnīcu atsauksmes, uzdot papildus jautājumus viesnīcas vai tūrisma aģentūras pārstāvim vēl pirms ceļojuma/viesnīcas apmaksas. Ja ir īpašas vēlmes, vajadzības, tad īpaši pavaicājiet par tām, noskaidrojot detaļas. Viesnīcām “viss iekļauts” katru gadu var mainīties, tādēļ nevar paļauties tikai uz atsauksmēs aprakstīto vai pašu pieredzi iepriekšējā gadā.

Šāda veida viesnīcas ir izdevīgākas ceļotājiem ar bērniem, ja plāno laiku pavadīt viesnīcā. Ēdienreizes parasti ir kā bufetes jeb zviedru galds, kurā var brīvi izvēlēties bērniem piemērotāko pārtiku, sniedzot iespēju pagaršot dažādus ēdienus. Tādā veidā izvairīsieties no gadījumiem, kad ēdiens ir iegādāts, tomēr bērnam dažādu iemeslu dēļ negaršo. Kā arī bērniem ar alerģijām, piemēram, glutēna nepanesamību, šādas bufetes ļauj izvēlēties piemērotāko ēdienu.

All inclusive viesnīcas ir populāras Turcijas, Grieķijas kūrortos, kur cilvēki pavada daudz laika vienā viesnīcā. Līdz ar sezonas sākšanos viesnīcas tiek pārpildītas un rezultātā iespējas varbūt ierobežotas un pieejamas tikai teorētiski. Ceļotājam katram pašam vajag izvērtēt labāko viesnīcas piedāvājumu, saprotot, ka “viss iekļauts” ne vienmēr būs labākā izvēle.