SkyScanner aviobiļešu meklētājs: kā to izmantot

Skyscanner (www.skyscanner.net)  ir populārs aviobiļešu meklēšanas portāls, tomēr ne visi pārzina tā iespējas un izprot, kā tieši tas darbojas. Šī raksta mērķis ir to izklāstīt un palīdzēt labāk izmantot SkyScanner sniegtās iespējas lētāku lidojumu meklējumos.

Skyscanner apkopo cenas

Visa informācija un cenas tiek apkopotas no daudziem aviobiļešu tirgotājiem: aviokompānijām un online aģentūrām. Tur atradīsiet gan klasiskās aviokompānijas, gan arī daudzas lētās aviokompānijas kā Ryanair, Wizzair, Easyjet un citas.

Kā darbojas lidojumu meklēšana?

Skyscanner nerāda aktuālās cenas, tās tiek apkopotas no citiem lietotājiem, kuri pēdējo 15 dienu laikā ir meklējuši lidojumus. Rezultātā – jo vairāk cilvēku meklē un lieto Skyscanner, jo vairāk dažādos maršrutos ir pieejamas aktuālās cenas. Diemžēl biļešu pieejamība un cenas mainās – atverot konkrētu piedāvājumu, cenu piedāvājumi tiek atjaunoti ar aktuālajiem datiem un tādēļ cena var mainīties. Tādēļ Skyscanner ir labi piemērots meklēt biļetes noteiktos datumos, tad sistēma apkopos jaunākos datus un atliek vien izvēlēties, kur rezervēt.

Meklēšanas rezultātos mēneša skatījumā redzēsiet, ka daļa cenu tiek parādīta, bet citām parādās lupas ikona, kas apzīmē to, ka cena ir jāatjauno. Lidojumus var meklēt arī mēneša skatījumā.

Meklētājs vismaz palīdzēs sākumā saprast, kādi vispār ir pieejamie lidojumi, kas nodrošina šos lidojumus un vēlāk varat tos meklēt pašas aviokompānijas lapā, kura piedāvā izvērstāku meklēšanu, piemēram, Airbaltic, Norwegian, Wizzair utml.

Viesnīcas, auto īre un lidostu transfēri

Skyscanner piedāvā ne tikai lidojumus, bet arī citas ceļotājiem vajadzīgas lietas – viesnīcas un auto īri, lidostu transfērus. Šajās sadaļās varat norādīt vajadzīgos datumus, galamērķi un izskatīt plašu piedāvājumu klāstu no citiem portāliem, tādā veidā atrodot sev izdevīgākās naktsmājas vai automašīnas īri.

Izvēlies lidojuma galamērķi

Meklēšanas formas laukā Galamērķis ieraksti “Everywhere” un Skyscanner piedāvās lidojumus uz dažādiem galamērķiem. Papildus norādi, ka interesē tiešie (direct) lidojumi, norādi konkrētus datumus vai mēnešus un iegūsi sarakstu ar pēdējās 15 dienās atrastajām labākajām cenām. Aplūko piemēru ar lidojumiem no Rīgas septembrī.

Lidojumu galamērķi kartē

Ja tikai meklē iespējas kaut kur aizlidot, tad lieti noderēs kartes skatījums. Norādi izlidošanas pilsētu un aplūko galamērķus & cenas interaktīvā kartē. Piemērs ar tiešajiem lidojumiem no Rīgas uz Barselonu.

Interaktīvajā kartē vari norādīt arī maksimālo cenu un kartē atbilstošās cenas automātiski atjaunosies.

Savukārt meklēšanas rezultātu logā vari norādīt vajadzīgo ceļojuma ilgumu un piedāvājumi mēneša skatījumā automātiski atjaunosies, tādā veidā varēsi uzreiz redzēt lidojuma cenu.

Cepumiņi, cepumiņi…

Bieži ceļotāji vaicā, kad izdevīgāk pirkt aviobiļetes, vai ieslēgt inkognito mode vai dzēst “cepumiņus”. Cenu salīdzināšanas portālos kā šis tas nenotiek – cenu neietekmēs jūsu pārlūkprogramma vai atrašanās vieta, tomēr pastiprināta interese par kādu konkrētu reisu vai maršrutu var izmainīt pašas aviokompānijas vēlmi palielināt cenu, analizējot, ka veidojas pastiprināts pieprasījums. Iespējams, ka tas esat jūs viens vai divi ceļotāji, kuri izmēģina dažādas meklēšanas lapas, veidojot pieprasījumu. Tādēļ, ja ir atrasta laba cena, rezervējiet un turpmāk neskatieties, vai cena ir nokritusies vai nē – tā var tikai sev garastāvokli sabojāt.

Reģistrācija cenu paziņojumiem

Izmantojiet iespēju reģistrēties – to var ātri izdarīt ar Google, Facebook vai unikālu Skyscanner kontu. Pēc tam meklēšanas rezultātiem var uzlikt cenu izmaiņu paziņojumus, kā arī saglabāt meklēšanas pieprasījumus, ja gribi tiem sekot līdzi regulāri arī vēlāk. Ņem vērā, ja esi uzlicis papildu filtrus meklēšanas rezultātiem, tad tie gan e-pastā tiks ignorēti un tiks atsūtīta labākā cena uz konkrēto meklēšanu bez filtriem.

Aviokompāniju un online aģentūru vērtējums

Kad ir izvēlēts konkrētais piedāvājums, parādīsies saraksts ar aviokompāniju, kura piedāvā šo lidojumu, un online aģentūras, kuras piedāvā savu cenu. Pie katras pārdevēja ir reitings ar zvaigznītēm, kas ļauj novērtēt citu ceļotāju pieredzi. Ja ir kāds pārdevējs ar zemāku reitingu un cenu starpība ar labākas reputācijas pārdevēju nav pārāk liela, iespējams, labāk izvēlēties mazliet dārgāku, bet drošāku variantu

Ja nav zināšanu, pārliecības par aģentūrām kā eDreams, BravoFly vai citām, tad ievāciet papildu informāciju atsauksmju lapās, forumos, lai pārliecinātos par šo aģentūru kvalitāti. Lai arī SkyScanner rūpīgi atlasa un pārbauda sadarbības partneru kvalitāti, tomēr var gadīties mazāk patīkama pieredze un, ja ir izvēles iespējas, tad labāk ir iegādāties no labākā. Vērtējums tiek atjaunots reizi nedēļā un to veido ceļotāju atsauksmes pēdējo 90 dienu laikā.

Ieteikums ir izvairīties no GoToGate aviobiļešu iegādes, šai aģentūrai nav tā labākā slava, bieži vien lētākā cena, bet noteikti ne labākā cenas/servisa attiecība. Šis ir izņēmums, par kuru ir šaubas, kādēļ SkyScanner vēl nav izņēmis viņu no sadarbības partneru saraksta.

Skyscanner padomi ceļotājiem

Dažādus noderīgus padomus saistītus ar aviobiļetēm, ceļošanu kopumā varat atrast tam veltītā Skyscanner sadaļā Travel tips: https://www.skyscanner.net/tips Daudzi padomi ir sasaistīti ar labāku Skyscanner izmantošanas praksi un tādēļ lieti noderēs tiem, kuri vēlas rakt dziļāk, apgūt lēto aviobiļešu meklēšanu.

Kopsavilkums

SkyScanner nav ideāls meklētājs, jo tādu meklētāju šobrīd Internet vidē faktiski nav, bet tas ir viens no pasaulē populārākajiem meklētājiem, tādēļ tas lieti noderēs lidojumu meklēšanai no lielākām lidostām, iekšzemes lidojumiem ASV u.c. Noteikti ir vērts mēģināt izmantot SkyScanner, salīdzināt cenas citos meklētājos – tikai atcerieties, ka ir jābūt pacietīgiem, jāsaprot, kā darbojas šī sistēma un nebrīnīties par cenu izmaiņām, kas ir daļa no meklēšanas procesa. Cerams, ka šie praktiskie ieteikumi noderēs Tev, lai atrastu lētākus lidojumus.

You may also like...