Viesnīcu rezervēšanas maksājums

Katram novēlu, lai maksājot par viesnīcu, darītu to ar prieku, sajūtot gandarījumu par viesnīcas pakalpojumiem – tas nozīmē, ka viesnīca ir bijusi patīkama un ir vēlme tur atgriezties. Apmaksājot viesnīcu pakalpojumus, iepriekš jāņem vērā vairākas lietas – šīs lietas ir sevišķi būtiskas tiem, kuriem ar viesnīcām nav bieža saskarsme.

Vai norādītā summa ir gala summa?

Rezervējot viesnīcu kādā no rezervēšanas portāliem vai arī rezervējot pa tiešo ar viesnīcu, vajag rūpīgi iepazīties ar informāciju, kura tiek norādīta pie rezervēšanas. Atsevišķi rezervēšanas portāli turpina maldināt pircējus un naktsmāju cenu norāda par vienu personu, nevis par istabas cenu, kā tas ir pieņemts. Šī lieta ir jāņem vērā, izvērtējot cenu iepriekš neizmantotos portālos. Cenas izskaidrojošā informācija, ka cena ir par cilvēku, dažkārt ir paslēpta stipri nostāk. Tas ir mārketinga triks, lai varētu parādīt iespējami zemu cenu.

Atsevišķās pilsētās varbūt papildu tūrista nodokļi vai citas starpniecības komisijas, kuras sākotnēji var neparādīties pie summas, tādēļ pirms maksājuma veikšanas rūpīgi pārbaudiet summu, kuru apstiprināt. Kā arī dodoties prom no viesnīcas, ja pieprasa apmaksāt summu tajā brīdī, tad vēlreiz pārbaudiet, vai summa ir korekta un nav papildu piemaksas.

Bankas kartes maksājums, datu aizsardzība

Maksājumu kartes viesnīcu rezervēšanai tiek izmantotas, lai nodrošinātu rezervāciju. Rezervēšanas portālos ievadītā kredītkartes informācija tiek aizsargāta ar drošu saslēgumu starp kartes informācijas ievades formu un maksāšanas sistēmu. Reizēs,kad notiek viesnīcu rezervēšana “pa tiešo”, viesnīcas pārstāvis var pieprasīt atsūtīt jūsu kredītkartes datus – šādos gadījumos ļoti rūpīgi izvērtējiet maksājumu kartes datu nodošanu, jo nekad nevar zināt, kādus ceļus šī informācija var aiziet, piemēram, viesnīcas e-pasti var tikt pārtverti vai arī viesnīcu darbinieku godaprāts neatbildīs cerētajam. Šādos gadījumos viesnīcas pārstāvim arī atbildiet, ka nevēlaties nosūtīt savus kredītkartes datus un vai ir iespējams vienoties par citu risinājumu.

Pirms ievadīt kredītkartes datus un apstiprināt rezervāciju, vēlreiz pārliecinieties par rezervāciju, vai tā tiek veikta drošā vidē. Neskaidrību gadījumā veiciet papildu izpēti par sistēmu. Piemēram, viesnīcas var izmantot jums nezināmas maksājumu platformas, kuras ir uzticamas, tomēr līdz šim neesat tādas redzējuši. Izmantojiet iespēju par to uzzināt vairāk, ja māc šaubas.

Depozīts jeb daļēja priekšapmaksa

Viena no būtiskākajām lietām ir priekšapmaksa. Rezervācijas sistēmas un viesnīcas atšķiras ar to prasībām par rezervācijas depozītu, piemēram, booking.com visbiežāk nepieprasa rezervācijas depozītu, citas sistēmas prasa 10% iemaksu, kura visbiežāk nav atmaksājama, ja anulējat rezervāciju. Viesnīcu noteikumi var būt visdažādākie, piemēram, viesnīcas rezervācijas priekšapmaksa pilnā apmērā vai pirmās nakts apmaksa rezervācijas brīdī.

Dažkārt rezervēšanas sistēma vai viesnīca var rezervēt naudu uz jūsu kartes – internetbankā tā uzrādīsies kā neizmantojama summa, nauda faktiski tiek iesaldēta līdz brīdim, kamēr jūs beidzat izmantot viesnīcas pakalpojumu vai arī anulējat rezervāciju. Var gadīties, ka šī nauda tiek ilgstoši “iesaldēta”, tādēļ ir vēlams izvairīties no tādām rezervēšanas sistēmām un viesnīcām. Rezervēšanas portāli parasti norāda šo informāciju savās reklāmās, jo tā ir būtiska vērtība, kuras dēļ ir vērts izmantot konkrēto portālu.

Rezervācijas atcelšana

Dzīvē gadās dažādi, it sevišķi izmantojot lētās aviokompānijas – tās mēdz pamainīt lidojumus, atcelt utml. Var nākties ievērojami mainīt plānus, tai skaitā arī mainīt un atcelt viesnīcu rezervācijas. Rezervējot viesnīcu, iepazīstieties ar rezervācijas anulēšanas noteikumiem – ja jums mainīsies plāni un neizmantosiet konkrēto viesnīcu, tad vajag anulēt veikto rezervāciju. Dažādām viesnīcām ir dažādi noteikumi – vislabāk, ja viesnīca ļauj anulēt līdz ierašanās dienai bez papildus izmaksām. Varianti var būt dažādi, piemēram, anulējot 7 dienas pirms ierašanās, iemaksātā nauda netiek atmaksāta u.c. Piemēram, booking.com šo informāciju vienmēr ievieto viesnīcu aprakstā. Izdevīgi ir rezervēt viesnīcu laicīgi un izvēlēties viesnīcu, kurai ir labi rezervēšanas anulēšanas noteikumi, tādējādi iegūstat labu cenu un saglabājat iespēju elastīgi mainīt savus plānus. Piezīme pie piedāvājuma Non refundable nozīmē to, ka cena ir lēta, jo nepieļauj iespēju pārcelt vai atcelt rezervāciju – tas nozīmē zināmu risku, tomēr labāku cenu.

Neierašanās gadījumā

Atkal un atkal – viesnīcas noteikumi. Katrā viesnīcā šie noteikumi var atšķirties, tomēr standarta prakse gadījumā, ja rezervācijas veicējs neierodas viesnīcā noteiktajā laikā, tad rezervācija tiek anulēta un tiek ieturēta maksa par pirmo nakti. Ja ir krīzes situācija un laicīgi netiekat uz viesnīcu, piemēram, nobīdes lidojumā, obligāti vajag informēt viesnīcu par šo gadījumu, tādēļ pirms ceļojuma parūpējieties par viesnīcas kontaktiem: e-pastu un tālruņa numuru.

You may also like...