Rokas bagāža lidojumiem – ērtāka ceļošana

Sagatavošanās ilgumu (bagāža, biļetes, kartes u.c.) nosaka jūsu aktivitātes galapunktā un ceļojuma ilgums. Liela nozīme ir jūsu izvēlētajai bagāžai, cik tā būs liela. Mazāku somu pielocīt pat ir daudz grūtāk kā lielu, jo nākās rūpīgāk plānot, ko ņemt līdzi un bez kā tomēr var iztikt. Mana fototehnika, bez kuras nav neviena mana ceļojuma, aizņem lielu daļu bagāžas, tādēļ īpaši rūpīgi nākas pārdomāt visu pārējo. Pēdējos gados ceļojumos dodos tikai ar rokas bagāžu, tādēļ katrs sīkums ir nozīmīgs un somas satura plānošanu nedrīkstu atlikt uz pēdējo brīdi.

Arvien vairāk cilvēku izvēlās lidot tikai ar rokasbagāžu, lai samazinātu izmaksas un lidostā pavadāmo laiku, tā ir arī daudz ērtāk – lidot tikai ar pašu nepieciešamāko. Lēti lidojumi bieži nozīmē savienotus reisus, dažkārt ar minimālu starpību starp reisiem, tādēļ iespējami ātra nokļūšana no izkāpšanas līdz nākamai izlidošanai ir būtiska. Forumos bieži ir jautājumi par šo tēmu: tas lielākoties ir atkarīgs no lidostas, bet absolūti minimālais laiks ir 45 minūtes ar nosacījumu, ka ir rokas bagāža, lidosta ir maza un lidmašīnas nekavē, jārēķinās, ka ierodoties pēdējiem, arī jūsu vietu izvēle būs ievērojami mazāka un rokasbagāžas novietne virs galvas parasti jau ir piepildīta, nākas to ielocīt zem sēdekļa.

Bagāžas saraksts

Pirms ceļojumiem iesaku izveidot līdzi ņemamo lietu sarakstu. Šo sarakstu pataupiet, pēc katra ceļojuma izdariet tajā labojumus, jo pieredze liecinās, ka kaut kas nav paņemts līdzi un kaut kas ir lieks paņemts, tādēļ labojumi noderēs turpmākajiem ceļojumiem. Salieciet visu ceļojumam vajadzīgo vienkopus un tad sāciet izvietot bagāžā.

Tieši dažādi sīkumi kā vadi, lādētāji ir lietas, kuras nākas izvietot somas kabatās, iespiest kaut kur starp drēbēm un tad bez saraksta un atzīmēšanas tajā netiec gudrs, vai šī lieta jau ir ielikta vai nē. Visrūgtāk ir gala mērķī saprast, ka kaut kas tomēr no saraksta ir palicis neielikts. Aizmirsti sīkumi un lidmašīnas salonā aizliegtas lietas kā naži, šķērītes, adatas, lietussargi, korķu viļķi ir nopērkami daudzviet Eiropā pieejamajos ķīniešu veikaliņos. Cenas ir tik mazas, ka nav žēl vēlāk arī izmest vai arī kādam uzdāvināt vairs nevajadzīgo korķu viļķi.

Kad ir izveidots saraksts un vienuviet sakrāmētas drēbes, tad vēlreiz rūpīgi izvērtēju, kuras drēbes kādās kombinācijās vilkšu – to visu nosaka ceļojuma mērķi: vai tas ir aktīvais tūrisms vai laiska gulēšana pludmalē. Aptuveni pa dienām izplānoju apģērba vajadzības, tas ļauj izvairīties no situācijas, kura saucās „paņēmu līdzi, izvadāju, bet ne reizi neuzvilku”.

Ja brauciena galamērķī ir nepastāvīgi laika apstākļi, tad vajag būt gataviem dažādiem pavērsieniem, tas palielina līdzi ņemamo drēbju apjomu. Iesaku izvērtēt, cik daudz ir paredzēts apģērbu iegādāties uz vietas – iespējams, ka nevajag ņemt pārlieku daudz, piemēram, t-kreklus, ja tos var iegādāties kādā H&M vai CA veikalā par tīkamām cenām. Pilna, piebāzta soma turpceļā nozīmē, ka atpakaļceļā neko daudz vairs nepaņemt, tādēļ vislabāk turp ar pustukšu somu un atgriezties ar pilnu. Ceļojuma laikā mazākiem pirkumiem kā pārtikai ņemu līdzi auduma maisiņus, tie neaizņem daudz vietas, var salikt lietas, kuras mugursomā vairs neielien, tomēr jārēķinās, ka atpakaļceļā visa bagāža būs jāsaliek tikai mugursomā, ja ceļojat tikai ar rokas bagāžu.

Pārtika ceļojumam

Paņemiet līdzi mazliet ēdamo. Ja nākas nakšņot lidostā, tas lieti noderēs, jo pārtika lidostās ir dārga, mājās saceptas siermaizītes, sulīgi augļi, žāvēti augļi vai rieksti iegūs pavisam citu garšu, ja būsiet tālu no mājām un gribēsies ēst. Noderēs arī sātīgas šokolādes. Žāvēti augļi un rieksti palīdz arī ceļojumā mazliet iekost, ja gadās situācija, ka līdz ēdienreizei ir jāgaida, bet ēst gribās jau tagad. Lai izvairītos no nepieciešamības pirms iekāpšanas lidmašīnā iegādāties dārgu dzeramo, paņemiet līdzi sulīgus augļus/dārzeņus kā apelsīnus, mandarīnus, ābolus, burkānus.

Citrusaugļus ir grūtāk ēst lidmašīnā, jo tie pārlieku smaržo un paliek daudz mizas. Rupjmaize ir pietiekami sātīga, lai to daudz nevajadzētu un varētu labi paēst, piemēram, rupjmaize ar āboliem ir ļoti garšīgi. Ja plānojat aktīvākas brīvdienas (pārgājiens, pastaigas), lieti noder paķer līdzi katram pa plastmasas glāzei un bleķa karotei. Asus priekšmetus nedrīkst ienest lidmašīnas salonā, tādēļ dakšas un nažus atstājam mājās. Pirms ceļojuma lielveikalā nopērciet kādu šokolādi, piemēram, Snickers par 40 centiem un izbaudiet to ceļojuma laikā, savukārt, piemēram, Ryanair ēdienkartē tas izmaksā 2,5 eiro..

Māksla sapakot mugursomu

Katram ceļotājam atkarībā no mugursomas modeļa ir sev vien zināmas nianses, kā vislabāk pielocīt rokas bagāžu ar visu nepieciešamo. Mana pieredze liecina, ka visērtāk ir lejasdaļā izvietot apavus un somas muguras daļā ievietot mīkstākus materiālus, lai mugurai būtu polsterējuma daļa, savukārt sānu kabatās izvietot dažādus sīkumus – vadus, baterijas, lādētājus u.c.

You may also like...