Ceļojuma budžets: kā veidot uzkrājumu ceļošanai

Zemāk aplūkosim dažus praktiskus padomus, kā veidot uzkrājumu ceļojumam, izmantojot mūsdienu sniegtās iespējas. Vislabākos rezultātus izdosies sasniegt, ja izmantosiet vairākas pieejas vienlaicīgi.

Pirms ceļojuma novērtējiet aptuvenās izmaksas ceļojumam. Ja dosieties ceļojumā izmantojot čarteri ar iekļautu transportu un naktsmītnēm, tad izmaksu prognoze ir vienkāršāka, mazāk papildu pozīcijas. Ja tomēr pilnībā plānojat savu ceļojumu, tad visdrīzāk tas būs lētāks, savukārt vairāk nāksies veltīt laika izmaksu novērtējumam. Sākotnējā ceļojuma budžeta izpēte ļaus aprēķināt, cik maksās ceļojums uz izvēlēto galamērķi.

Digitālā krājkase

SEB bankas klientiem ir pieejams jauns produkts – Digitālā krājkase. Tā darbojas salīdzinoši vienkārši – katru reizi, kad Tu maksā ar karti, starpība līdz pilnai summai tiek automātiski pārskaitīta uz krājkontu, piemēram, iepērkoties par 1,40 eiro starpība līdz 2 eiro (0,60 eiro) tiek ieskaitīta krājkontā. Tādā veidā pašam nemanot nauda pārskaitīsies uz krājkontu, veidojot nelielus, bet regulārus uzkrājumus. Bankas klienti to var pieslēgt internetbankā, papildu informāciju atradīsiet bankas mājaslapā. Šādu iespēju automātiskam uzkrājumam Latvijā piedāvā tikai SEB banka.

Krājkonts un regulāras iemaksas

Krājkonta galvenais mērķis ir uzkrāt naudu, mūsdienās procenti par naudas uzglabāšanu šādā kontā ir ļoti mazi, tādēļ tas vislabāk noderēs tiem, kuriem problēmas sagādā impulsīvi pirkumi. Ar regulārām iemaksām, piemēram, algas dienā varat pamazām veidot uzkrājumu. Krājkonta mīnuss būs naudas tūlītēja nepieejamība, ja biļetes ir jāiegādājas piepeši – uzziniet savā bankā nosacījumus, bet ierasti tās ir 3-5 darba dienas, kad ir jāpiesaka naudas izņemšana iepriekš – tad naudu varēsiet izņemt bez komisijas maksas, tūlītēja izņemšana maksās aptuveni 0,5% no summas.

Mazie maksājumi tālrunī

Izmantojot arī SEB bankas aplikāciju (vai citu banku aplikācijas), varat veikt pārskaitījumus no mobilā tālruņa no ikdienas konta uz citu kontu (parastais vai krājkonts), kurā tad tiek krāta nauda ceļojumam. Naudu varat krāt arī kopā ar draugiem vai ģimeni, piemēram, bērniem mācīt, ka šodien ietaupīta naudiņa nozīmēs kādu gardumu vai lielāku aktivitāti ceļojumā. Arī pieaugušie var atteikties no dienišķās kafijas vai citiem ieradumiem, lai ietaupītu naudu un to novirzītu ceļojumam un aktivitātēm ceļojuma laikā.

Izskatiet esošos naudas tērēšanas paradumus

Lai labāk saprastu, kur aiziet ikdienas izdevumi, varat izmantot kādu no tālruņa aplikācijām finanšu pārvaldībai vai maksāt ar karti un sekot līdzi izdevumiem bankas pārskatā. Laicīgi plānojot finanses, varēsiet labāk novērtēt, kur varat ietaupīt, no kā atteikties, lai brīvo naudu novirzītu lielākam mērķim.

Nevajadzīgo lietu pārdošana

Mūsdienās internet plašumos var iegādāties un pārdot dažādas lietas, varat to izmantot savā labā un pārdot lietas, kuras jums vairs nav vajadzīgas. Piemēram, ceļvežus, kartes no iepriekšējiem ceļojumiem, vai arī tehniku, kuru vairs neizmantojat, bet lieti var noderēt citiem.

Nepalaidiet garām izdevīgus ceļojumus

Tā ir uzkrājumu nozīme arī citkārt – lai ir nauda, par kuru iegādāties ceļojuma biļetes, ja nu pēkšņi parādās labs piedāvājums kā kļūdas tarifs (error fare), īpaša akcija lidojumiem vai pēdējā brīža piedāvājumi. Vislabākie piedāvājumi ilgi negaida, tādēļ īstam budžeta ceļotājam ir jābūt naudas rezervei gan ceļojuma plānošanā, gan arī jāpadomā par naudas rezervi ceļojuma laikā.

Ceļojumu biedri

Ja plānojat ceļot vienatnē vai divatā, iespējams, ir vērts izvērtēt ceļošanu lielākā grupā, piemēram, ar draugiem, radiniekiem vai pat ar līdz šim nezināmiem cilvēkiem. Tādā veidā varēsiet īrēt plašākus apartamentus, auto vai taksometru, dalot izmaksas un rezultātā ceļojuma izmaksas samazināsies.

Šajā blogā atradīsiet arī citus rakstus par ceļojumu plānošanu, lētāku naktsmāju un aviobiļešu rezervēšanu. Seko līdzi jaunumiem Travelplan.lv Facebook lapā.

You may also like...