AirBnb apartamenti vai viesnīca?

Airbnb apartamenti vai viesnīcas

Naktsmājas ir svarīga daļa no ceļojuma, pareizi un laicīgi pieņemti lēmumi ļaus daudz labāk izbaudīt ceļojumu, jo tas nav prece, kuru var aiznest atpakaļ uz veikalu. Naktsmāju izvēli noteiks jūsu vēlmes un vajadzības, kā arī to pieejamība un piedāvājums  – neaizmirstiet, ka labākie varianti tiek rezervēti laicīgi. Apartamenti ar virtuvi, veļas mašīna, divas guļamistabas, pie pludmales, bērniem piemērots.. vajadzības var būt ļoti dažādas, tādēļ pirms ceļojuma jau plānošanas posmā izlemiet par to.

Airbnb ir ļoti populārs portāls naktsmāju meklēšanai, tādēļ salīdzināsim abas populārākās iespējas – viesnīcas un apartamenti. Airbnb vietā varat aplūkot arī citus īstermiņa apartamentu un dzīvokļu lapas, kuri piedāvā līdzīgus pakalpojumus: Wimdu, Only Apartments, Home Away, Vrbo un citus. Ja vēlies izmēģināt Airbnb servisu, reģistrējies ar zemāk norādīto saiti un iegūsim abi 21 eiro bonusu turpmākām Airbnb rezervācijām: reģistrēties Airbnb.

Daudzas no uzskaitītajām priekšrocībām piedāvā apartamenti AirBnb, bet tas ir tikai viens no portāliem, kur tos meklēt. Nenoliedzami tas ir ļoti populārs Latvijā, tomēr citviet ir plaši izmantoti arī citas lapas, kur atrast labus piedāvājumus.

Apartamentu priekšrocības

Pilnībā aprīkoti apartamenti/dzīvokļi būs pareizā izvēle, ja plānojat ilgstoši tajā uzturēties, vēlaties izbaudīt dzīvošanu nostāk no citiem tūristiem, plānojat gatavot ēst dzīvoklī.

Vietēja pieredze

Šādi izīrēti dzīvokļi dažkārt atgādina pat Couchsurfing vidi, jo esat daļa no vietējiem. Tūristu iecienītos galamērķos kā Kanāriju salas, kur apartamenti ir ļoti populāri, iespējams nokļūsiet tūristu apartamentu mājā, kur līdzās jums būs arī daudzi citi ceļotāji. Tomēr galu galā var iegūt daudz patīkamāku ieskatu vietējo dzīvē kā ierastā viesnīcā. Jāatzīst, ka nelielas ģimenes viesnīcas arīdzan ir lieliska vieta socializācijai ar vietējiem. Daudzi dzīvokļi ir atraktīvi noformēti, ar skaistiem skatiem vai balkoniem, citas priekšrocības, kuras viesnīcās praktiski nevar iegādāties.

Atrašanās vieta

Pirms Airbnb rezervēšanas nezināsiet precīzu īpašuma adresi, tikai aptuvenu atrašanās vietas radiusu uz kartes, tomēr mazliet pacietības un iespējams, ka izdosies atrast šo pašu īpašumu kādā no viesnīcu rezervēšanas portāliem. Nereti īpašums ir atrodams gan tur, gan arī Airbnb. Tā ir iespēja gan salīdzināt naktsmāju cenas, gan arī iegūt papildu informāciju par šo īpašumu, citu ceļotāju atsauksmes arī ārpus Airbnb. Ja ir izmantots pietiekami saprotams nosaukums, pēc kura var atrast, mēģiniet atrast šo pašu īpašumu arī Tripadvisor lapā.

Privātā telpa

Apartamenti arī sniegs vairāk privātuma, īpaši piemēroti ģimenēm ar bērniem. Meklējot apartamentus, varat norādīt, ka meklējat vairāku guļamistabu apartamentus, tas ļaus vecākiem arī atpūsties no bērniem, nevis visu laiku atrasties vienā viesnīcas numurā. Nekļūdieties ar rezervāciju un dzīvokļa vietā neizvēlieties vienkārši istabu (daļu no dzīvokļa).

Aprīkojums

Ceļotājiem ar rokas bagāžu ir īpaši svarīgi iespējami maz bagāžas, tādēļ dažādi piederumi, apģērbu kārtas paliek mājās. Tad ir svarīgi, lai galamērķī varētu izfēnot matus vai izmazgāt apģērbu, to izgludināt pašiem un daudzas citas lietas un pakalpojumi, par kurām nāktos viesnīcā papildus maksāt, varat izmantot bez maksas. Nosacījumus obligāti izlasiet aprakstā, nepaļaujieties tikai uz uzskaitījumu, īpašnieks var uzlikt papildu noteikumus, piemēram, veļas mašīnas izmantošana reizi četrās dienās vai citi ne pārāk patīkami pārsteigumi.

Virtuve

Tā ir lieliska iespēja pagatavot pašiem ēdienu, īpaši noderēs ģimenēm ar bērniem, cilvēkiem ar īpašākām ēdināšanas prasībām utm. Veikalos var iegādāties svaigu pārtiku un to uztaisīt pašiem, padarot arī ēst gatavošanu un vietējā ēdiena iepazīšanu par daļu no ceļojuma pieredzes. Varat iepriekš jau uzzināt receptes vietējiem ēdieniem. Protams, tas neliedz arī doties izmēģināt vietējo virtuvi kafejnīcās, tomēr ilgstošākā laikā tas izveidosies par ievērojamu budžeta pozīciju. Virtuve kā iespēja bieži vien ir hosteļos, kur gan tā parasti ir viena visiem un nebūs tik plašas iespējas.

Grupām – izdevīgāk

Ja ceļojat nelielā grupā ar draugiem, ģimeni, tad varat atrast plašus apartamentus, kuri ļaus visiem uzturēties vienā dzīvoklī, nevis viesnīcā vairākos numuros. Īpašumiem var būt dažāda politika par papildu cilvēkiem, tādēļ izpētiet un salīdziniet dažādos piedāvājumus – hosteļi pieprasa cenu par personu, bet savukārt apartamenti tiek izīrēti kā īpašums, piemēram, max  4 cilvēki par noteiktu cenu un katrs nākamais ir par papildu maksu. Rezultātā apartamenti var būt izdevīgāki.

Negatīvās puses

Salīdzināsim viesnīcu ieguvumus pret Airbnb apartamentu trūkumiem.

Ne vienmēr lētākais

Airbnb automātiski nenozīmē, ka tas būs lētākais variants, salīdiznot ar hosteļiem vai viesnīcām/apartamentiem citās lapās. Dārgākās pilsētās kā Parīze, Londona šie apartamenti var būt izvietoti ievērojami tālāk no centra un centra tuvumā ievērojami dārgāki.

Cenas meklētājā

Meklējot naktsmājas, Airbnb norāda cenu par nakti, tomēr katrā īpašumā ir norādītas papildu maksas, kas palielinās cenu – Airbnb servisa maksa, tīrīšanas maksa (to izvēlās īpašnieks, pievienot vai nē), nodokļi. Papildu atlaidi var iegūt par ilgākām rezervācijām, piemēram, par mēnesi, nedēļu, tas ir norādīts aprakstā un automātiski tiek aprēķināts. Nedēļas nogalēs cena par nakti līdzīgi kā viesnīcās var būt augstāka.

Īpašnieka lēmums

Saimniekam ir iespēja izvēlēties, vai apstiprināt jūsu “ciemošanos” viņa īpašumā vai tomēr nē. Tas ir katra paša lēmums, tomēr Airbnb kontekstā ik pa laikam uzliesmo kāds diskriminācijas gadījums. Viesnīcas pieņems katru viesi, tur diskriminācijas iespēja ir ievērojami mazāka. Iespēja ir izmantot “instant book” ar tūlītēju apstiprinājumu, tomēr parasti šāda vajadzība nav – ja nu ir kāds īpašnieks, kurš apstiprina tikai sievietes, tad nu lai viņš to dara.

Atcelšanas nosacījumi

Pie katra īpašuma ir norāde par rezervācijas atcelšanas nosacījumiem, rūpīgi iepazīstieties ar tiem pie katra īpašuma. Papildu skaidrojumu par katru terminu (Flexible, Moderate, Strict u.c.) var lasīt Airbnb help sadaļā par atcelšanas noteikumiem. Viesnīcām bieži vien ir iespēja atcelt rezervāciju līdz pat pēdējam brīdim. Tā ir papildu drošība, ka ceļojumam iztērētā nauda nezudīs, it sevišķi, ja viesnīcas rezervācija ir ilgākam laikam un attiecīgi iemaksātā summa ir lielāka. Airnb rezervācija var tikt atcelta un šajā gadījumā Airbnb centīsies piedāvāt alternatīvu, tomēr pēdējā brīdī tas var radīt problēmas ar jaunu naktsmītņu meklēšanu. Ja uzturēšanas ir jāsadala pa vairākām naktsmītnēm, tad var zaudēt ceļojumā izmantojamo laiku.

Palikšanas ilgums

Papildu maksu dēļ 1-2 naktis parasti nebūs izdevīgi palikt Airbnb, bet atkal jau ir jāsalīdzina ar viesnīcu cenām. Ja rezervē pēdējā brīdī un lētākie piedāvājumi jau ir izķerti, tad Airbnb varētu būt laba alternatīva arī īsākām reizēm.

Viesnīcu labumi

Šeit varētu uzrakstīt daudzās priekšrocības, kuras tomēr sniedz apkalpoti apartamenti (serviced apartments) un viesnīcas. Recepcija – nenovērtējiet par zemu šo iespēju klātienē un uzreiz sazināties ar adminstratoru, lai atrisinātu dažādas situācijas, kā arī vienkāršāk veikt check-in/check-out. Ja īpašniekam ir vairāki īpašumi, tad dažkārt viņš atstāj vietējam draugam atslēgas, kurš Tevi ielaiž un pats atrodas kaut kur citur, nav tik vienkārši sasniedzams. Izsisti elektrības “korķi” noteikti nebūs plānota daļa no jūsu ceļojuma, jo īpašnieks aizmirsis pateikt, ka nedrīkst ieslēgt vairāk kā vienu elektrisko riņķi.

Viesnīcā parasti var atstāt pirms un pēc rezervācijas bagāžu un doties pilsētas izpētīšanā. Airbnb īpašniekiem bieži ir prakse atstāt atslēgas un aizcirst durvis, bagāžu neatstāsi. Tas arī rada citu problēmu – atslēgas netiek mainītas (viesnīcās ierasti ir elektroniskas atslēgas vai administrators), iepriekšējie īrnieki var izveidot atslēgu nospiedumu un iekļūt jūsu dzīvoklī, tādēļ nenovērtējiet drošības jautājumu par zemu, noslēpiet vērtīgākās mantas – tikai neaizmirstiet tās vēlāk arī paņemt.

Izvēle pašu ziņā

Varētu rakstīt vēl vairāk un dziļāk, tomēr šis raksts sniegs vismaz vispārīgu ieskatu, kam pievērst uzmanību, palīdzēs pieņemt pareizāko lēmumu un galu galā – garus rakstus neviens nevēlas lasīt, tādēļ nāksies vien šeit apstāties. Vēlāk paturpināsim ar rakstiem par Airbnb, kam pievērst uzmanību un kā atrast Airbn īpašumu aprakstos to, ko uzreiz nevar redzēt. Atgādinu, ka var reģistrēties izmantojot šo saiti www.airbnb.com/c/edgarsk1 un abi iegūsim 30 eiro kredītu turpmākām rezervācijām.

You may also like...