Padomi lidojuma laikā

Lidojot katram ir savi paradumi un priekšdarbi, lai lidojumu padarītu iespējami ērtu un komfortablu. Zemāk apkopoti tikai daži no šiem padomiem, kuri varētu būt noderīgi lidojuma laikā, gan pirms un pēc tā. Lēti lidojumi nozīmē arī mazāku komfortu un pirmais padoms ir saistībā ar sēdvietas platumu, par ko visbiežāk sūdzas lēto aviokompāniju pasažieri.

Vairāk vietas kājām

Lēto aviokompāniju lidmašīnās kā EasyJet , Ryanair, WizzAir sēdvietas ir maksimāli saspiestas, tādēļ garākiem (un ne tikai) cilvēkiem ir problēmas ar kāju izvietošanu. Iesaku censties būt pirmajiem lidmašīnā un doties uz lidmašīnas vidusdaļu, kur atrodas 2 rezerves izejas – tur ir izvietoti 6 krēsli katrā pusē, kur platums starp krēsliem ir lielāks, lai nodrošinātu pasažieru izeju avārijas gadījumā. Lai sēdētu šajās vietās jums ir jābūt vismaz 16 gadus vecam, nedrīkst lidojuma laikā glabāt somu pie kājām un jābūt pietiekami apzinīgam, lai avārijas gadījumā jūs varētu palīdzēt citiem – šīs lietas parasti pasaka stjuartes. Daudzi šīs sēdvietas jau dēvē par “extra space seats”. Par šo iespēju zina daudzi, tādēļ laicīgi iekāpiet lidmašīnas salonā. Negatīvā puse ir skats pa logu – sēdvietas ir tieši pretī spārnam, redzamība ir mazliet ierobežota.

Nelabums lidojuma laikā

Ar šo problēmu saskaras daudzi lidmašīnas pasažieri – visvairāk ietekmēti ir ceļotāji, kuriem tie ir pirmie lidojumi, tomēr nelabumu var izraisīt dažādi iemesli, tai skaitā arī sadzērušies briti, kuri brauc no Latvijas uz mājām svētdienas lidojumā. Lai izvairītos no sliktas dūšas lidojuma laikā, vēlams ir sūkāt skābenās „Laimas” ledenes kā Piparmētru, Starts vai Teātris. Tās palīdz izvairīties no nelabuma sajūtas paceļoties, nolaižoties un arī turbulences gadījumos. Citiem šādos gadījumos palīdz kožļājamā gumija.

Dažiem cilvēkiem nelabums var sākties arī krietni pēc lidojuma – it sevišķi lidojot pirmās reizes, cilvēka līdzsvara sajūta var dažādi reaģēt.

Ja nāk virsū nelabums, jau lidojuma sākumā ir vērts mēģināt iemigt (pēc pacelšanās), izvairieties no piepūles kā lasīšana.

Tāpat arī paceļoties un nolaižoties vēlams skatīties uz priekšu, nevis caur logu uz zemi – šis ir padoms pirmajām reizēm, pēc vairākiem lidojumiem organisms jau būs apradis ar šādām situācijām. Ja cilvēkam ir bailes lidot, tad jāsaprot šo baiļu iemesls – psiholoģiskas bailes vai arī bailes no nebijušas situācijas. Viesnīcas Latvija caurspīdīgais lifts arī ir labs piemērs, kur mēģināt pārvarēt bailes no augstuma maiņas. Pirmajiem lidojumiem lietderīgāk ir īsie lidojumi, piemēram, no Rīgas aizlidot uz Stokholmu, Berlīni vai Brēmeni. Tas palīdz sagatavoties turpmākiem garākiem lidojumiem.

Pirms lidojuma un lidojuma laikā vajag pārliecināties, ka jūsu deguna dobums ir tīrs, izšņauciet to, lai gaisa spiediens var normalizēties, savādāk var būt galvas sāpes un nepatīkamas sajūtas paceļoties, nolaižoties) un arī pēc lidojuma var būt īslaicīgi traucēta dzirde vai sajūta, ka ausīs „burbuļo”. Pirms lidojuma slikts miegs, lietots alkohols var ietekmēt lidošanas izturību, lai arī citiem tieši vajag mazliet „ieraut” drosmei, lai varētu lidot. Stiprais alkohols pirms lidojuma un lidmašīnas salonā var ietekmēt sirds darbību, tādēļ nebūtu īpaši ieteicams cilvēkiem ar vājāku veselību pilnīgi noteikti. Vislabākās zāles lidojuma garuma vai lidojuma baiļu mazināšanai ir miegs. Negatīvā puse, protams, ir šaurās sēdvietas, tomēr mazliet izdomas un izdodas arī atrast ērtu pozu gulēšanai un galamērķī arī paša spēkiem iziet no lidmašīnas bez notirpušām kājām.

You may also like...