Ceļojumi nesezonā: priekšrocības un trūkumi

Nesezona ir laiks, kad tūrisms ir mazāk aktīvs un tas sniedz iespējas atrast lētākas naktsmājas, sastapties ar mazāk tūristiem, vienlaikus daudzas tūristu atrakcijas darbu sāk tikai sezonas sākumā vai īsi pirms tās sākuma.

Tādēļ pieredze liecina, ka vislabākais laiks ceļošanai ir brīdis pirms sezonas vai brīdis pēc tās. Eiropā visbiežāk sezona ir tieši vasarā, sasniedzot savu kulmināciju augustā, to laiku vislabāk ir pavadīt tepat, Latvijā, jo arī te ir daudzas atpūtas iespējas. Protams, jārēķinās ar tūrisma sezonu arī šeit – ne vienmēr noskatītās naktsmājas būs pieejamas, bet mūsu ieguldījums Latvijas tūrismā arī ir vajadzīgs. Vislētākās naktsmājas ir nesezonā – piemēram, atšķirība starp viesnīcas cenu martā un augustā Portugāles dienvidos var būt četras reizes (attiecīgi 25/100 eiro). (Hotel Amarillis piemērs)

Nesezonā pirms rezervēt viesnīcu, izmantojot kādu no daudzajiem internet rezervēšanas portāliem, salīdziniet viesnīcu cenas portālā HotelsCombined, apmeklējiet arī viesnīcas mājas lapu un varat aizsūtīt arī e-pastu, lai uzzinātu cenu piedāvājumu „ pa tiešo” . Viesnīcām arī jāmaksā par rezervāciju veikšanu šiem portāliem, tādēļ viņi var piedāvāt arī labāku cenu, it sevišķi, ja paliekat uz ilgāku laiku kā tikai pāris naktis. Ietaupījums var būt no 3-10 eiro par nakti, iespējams, ka arī vairāk, ja paliekat uz ilgāku laiku.

Nesezonas ēnas puses

Ziemassvētku laiks ir izņēmuma gadījums, kad nesezonā ir tūristu kulminācijas brīdis, pēc šiem svētkiem sākas janvāris un februāris, kurš tūrismā ziemeļu puslodē ir vismazāk aktīvais laiks. Ceļošanai nesezonā ir savas ēnas puses:

Daudzas tūristu atrakcijas var nedarboties, piemēram, kuģīši, dažādi izbraucieni, ekskursijas u.c. Tūristu pieplūdums ir mazs, tādēļ šo pakalpojumu sniedzējiem nav rentabli piedāvāt servisu dažu apmeklētāju dēļ.

Transportam visbiežāk ir ziemas un vasaras grafiks un ziemā sabiedriskais transports atsevišķos maršrutos var kursēt reti vai nekursēt vispār, tādēļ ir ierobežotas iespējas pārvietoties. Šādos gadījumos vislabāk izvēlēties auto nomu, jo tas ir lētāk nesezonā. Īpaši izdevīgi tas ir ceļojot 3-4 cilvēku grupā, ļaujot ievērojami ietaupīt uz sabiedriskā transporta rēķina. Iepriekš vajag uzzināt par auto nomas noteikumiem, jo dažādās valstīs un autonomās atšķiras.

Tūristu nesezonā laika apstākļi ir mainīgāki, lietaināks un aukstāks. Katrā valstī nesezonas mēnešos laika apstākļi var atšķirties, bet parasti vislietainākie mēneši ir novembris un janvāris. Tūristu forumos bieži var dzirdēt, ka arvien vairāk daba ir neprognozējama un paļauties uz iepriekšējo gadu statistiku nevar, tādēļ ceļošana nesezonā un laika apstākļi ir laimes spēle: paveiksies vairāk vai mazāk.

You may also like...