Izdevīgs lidojums: pirkt tagad vai vēlāk?

Šis ir mūžīgs jautājums, ar kuru sastopas liela daļa ceļotāju, kuri paši plāno un kombinē lidojumus: vai esošā cena ir izdevīga / pirkt tagad vai tomēr gaidīt?

Nepacietīgajiem, kuri gaida īsu atbildi, varu atbildēt šādi: vienīgais ieteikums – ja iekļaujaties budžetā un cena Tevi apmierina, pērc biļetes un vēlāk neskaties, ka tās ir palikušas lētākas. Pārplāno budžetu, ja ir vajadzīgs kaut kur citur ietaupīt, bet ietaupīsi nervus un laiku,  turpinot medīt lētas aviobiļetes.

Lapa, kura prognozē cenu kāpumu/kritumu

Mājaslapā Airhint.com varat norādīt Ryanair, EasyJet, Vueling lidojumu, konkrēto datumu un serviss izveidos prognozi, vai aviobiļešu cena pieaugs vai kritīs. Lapa apkopo aktuālo informāciju, mācās, cenšās prognozēt. Protams, ka ir dažādi faktori, kas var ietekmēt cenu. Svarīgākais no tiem ir lidmašīnas piepildījums. Ja lidmašīnas reiss slikti pildās, tad cena tiks palaista zemāk.

Kā to izmantot

Norādiet lidojuma izlidošanas/ielidošanas lidostas, kā arī lidojuma datumu, spiediet “Find flight” pogu un iegūsiet prognozes rezultātu – tajā būs attēlota prognoze, vai pirkt vai tomēr nogaidīt, kā arī cita informācija par cenu diapazonu konkrētajā mēnesī. Kreisajā prognozes pusē ir redzams procentuālā prognoze, ka cena kritīs, savukārt labajā – mēneša minimālā un maksimālā cena. Rezultātos uzklikšķini uz sadaļas Alternative flights, lai redzētu citus datumus un cenu piedāvājumus šajos datumos.


Kad pirkt EasyJet aviobiļetes?

Šī pati iespēja ir izveidota arī Easyjet lidojumiem: http://www.airhint.com/easyjet Interesantu statistiku par aptuvenajām lidojumu cenām no katras Easyjet lidostas atradīsiet šajā sadaļā. Savukārt grafiku par biļešu cenu izmaiņām un kad vislabāk pirkt lētākas aviobiļetes Easyjet aviokompānijai skatiet sadaļā par Easyjet.

Cik precīzas ir Airhint prognozes?

Servisa izveidotāji saka, ka vēsturiskie dati liecina par šādu precizitāti:

  • Ryanair 80%
  • Easyjet 78%

Jāņem vērā, ka tās ir visu Ryanair/Easyjet lidojumu statistika. Atsevišķi reisi var atšķirties un tur cenu izmaiņas faktori varbūt citādāki, piemēram, populārais Rīga – Londona (Stansted) reiss.

Cenu vēsturi parāda arī Azair meklētājs – veiciet meklēšanu un individuāla lidojuma rezultātos redzēsiet papildu ikonu, kur uzklikšķinot var redzēt šī maršruta cenu diapazonu. Zemāk ir piemērs ar lidojumu Tenerife – Londona (Luton). Var secināt, ka janvārī cenām bija pieaugums, bet tagad pēdējās dienās ir ievērojams kritums.

Kad aviobiļetes ir lētākas?

Dažādi pētījumi liecina, ka labākais laiks biļešu rezervēšanai lēto aviokompāniju lapās ir nedēļas vidū – trešdiena, ceturtdiena. Visbiežāk aviobiļetes ar izlidošanas laiku darba dienās būs lētākas – ja ir elastīgi lidojuma datumi, tad ir iespēja salīdzināt darba dienu un brīvdienu cenas. Darba dienās parasti arī tālāk nokļūšana galamērķi no lidostas vai uz citu pilsētu būs izdevīgāka, jo biežāk kursē transports.

Cenu paziņojumi (price alerts)

Vairāki meklētāji kā Kayak, Skyscanner, Kiwi, Momondo piedāvā izveidot savus personalizētos paziņojumus uz e-pastu, ja aviobiļešu cena kritīsies. Tā ir laba iespēja, lai iespējami ātri uzzinātu par lidojumu cenu kritumu, pēc tam arī nāksies ātri rīkoties, lai iegādātos par zemāku cenu. Šādi paziņojumi ļaus vislabāk atbildēt uz jautājumu, kad biļetes ir lētākas. Ja plānojat tālāku lidojumu, ir vērtīgi saprast, kādas ir ierastās cenas un kad pēkšņi ir ievērojami lētāka cena un tad jāsteidz rezervēt.

You may also like...