Azoru salas nesezonā: lidojumi un laikapstākļi

Novembra pirmo nedēļu pavadīju vienā no Azoru salām – Sao Miguel, šis ir pirmais raksts par šo ceļojumu, šoreiz par vispārīgām lietām – kā turp nokļūt un ko tur sagaidīt nesezonā. Azoru salu arhipelāgu (kopumā deviņas salas) ieskauj Atlanijas okeāns, tās kā autonomija ir daļa no Portugāles un atrodas no pašas Portugāles 1300 km attālumā.

Lidojumi uz Azoru salām

Pirms Ryanair un Easyjet sāka piedāvāt lidojumus uz Sao Miguel salas Ponta Delgada (PDL) lidostu, lidojuma izmaksas no kontinentālās Portugāles, citām Eiropas valstīm bija dārgas un arī nesezonā ievērojami nemainījās – šo manu novērojumu apstiprināja arī vietējie, kuri sūrojās par biļešu dārzību. Daudzi jaunieši mācās Porto, Lisabonas augstskolās un lidot mājās atļāvās ievērojami retāk kā tagad. Mans ceļojuma lidojumu maršruts bija šāds: Rīga – Parīze – Porto – Ponta Delgada – Londona – Rīga. Pirmo lidojumu nodrošināja Wizzair un pārējos Ryanair. Vairāk par lidojumiem uz Azoru salām ar Ryanair var lasīt atsevišķā bloga rakstā.

Lidojumi no Porto būs lētāki arī sezonas laikā, tomēr līdz turienei arī ir jānokļūst – bieži vien var atrast labas akcijas cenas, kas ļaus sakombinēt izdevīgāko piedāvājumu gan naudas, gan laika ziņā. No Londonas Ryanair nodrošina lidojumus tikai vienreiz nedēļā – sestdienā.

Līdz ar lēto aviokompāniju ienākšanu arī citas aviokompānijas samazināja cenas, lai varētu konkurēt, kā arī ievērojami palielinājies tūristu skaits no kontinentālās Eiropas: Ryanair nodrošina lidojumus no Porto un Lisabonas, Easyjet – tikai no Lisabonas. Daudziem portugāļiem ir atklājums par šīm salām, par kurām tikai iepriekš ir dzirdējuši, bet nu ir iespēja apskatīt pašu acīm.

Azoru salās var daudz sastapt tūristus arī no ASV, Kanādas, to nodrošina tiešie reisi uz Toronto, Bostonu, lidojuma ilgums aptuveni 4-5 stundas, ceļojumu piedāvājumiem it sevišķi nesezonā ir labas cenas no šīm valstīm un tūristi arī izmanto iepazīt līdz šim nezināmo. Šo iemeslu dēļ uz salām dienas tūrēs var sastapt visdažādākos cilvēkus un tas ir lieliski.

Starp citām Azoru arhipelāga salām lidojumus nodrošina aviokompānija SATA, tie ir visu gadu, tomēr laikapstākļi var darīt savu. Piemēram, ja kādā salā ir slikti laikapstākļi un lidojums tiek atcelts, tad visdrīzāk tas tiks īstenots nākamajā dienā un jums nāksies palikt uz salas ilgāk. Vasarā kursē arī prāmis starp salām, tomēr lidmašīna, protams, ir ātrāks transporta veids. Biļešu cenas vismaz ziemas sezonā ir aptuveni 50 – 60 eiro vienā virzienā. Ja brauc uz ilgāku laiku, tad var ieplānot arī citu salu apskatīšanu, bet jārēķinās ar šiem papildu izdevumiem. Tomēr ir iespēja starp salām lidot arī bezmaksas – par to vairāk SATA mājas lapā: http://encaminhamentos.sata.pt/en Pamatnoteikums – ja atlido no kontintentālās Portugāles, tad turpmāko 24 stundu laikā ir jālido tālāk uz kādu no salām, pieteikties bezmaksas biļetēm var tajā pašā SATA lapā. No Azoru salām tālāk var aizlidot gan uz Madeiru, gan uz Kanāriju salām (ar nosēšanos Madeirā), tas ļauj izveidot plašāku ceļojuma programmu, apceļojot arī citas salas. Lidojums uz Madeiru vienā virzienā maksās aptuveni 65 eiro.

Laika apstākļi

Azoru salas ieskauj Atlanijas okeāns, 14 – 22 grādi ir visu gadu, tomēr tas nav tipiskais kūrortu cienītāju galamērķis, jo balto smilšu pludmales šeit neatradīsiet un laika apstākļi ir nepastāvīgi, bieži līst, tādēļ meža ugunsgrēki viņiem neesot problēma. Spotazores.com mājas lapā ir redzamas webkameras visās salās, noderīgi, lai apskatītu un salīdzinātu laika apstākļus dažādās salas vietās.

Nesezonā (oktobris-aprīlis) biežāk ir mākoņains un lietus, tomēr gadās arī saulainas dienas un pat nedēļas, tas ir neparedzami, tomēr paredzēt var dienas garumu: ziemas mēnešos dienas ilgums ir ievērojami īsāks, tādēļ dienas ir īsas, ātri iestājas tumsa. Līdz ar to pastaigas kalnos vai dienas tūres beidzas jau tumsā. Novembra pirmajā nedēļā 2 dienas bija saulainas, 3 stipri mākoņainas un divas bija lietains no rīta līdz vakaram. Tomēr laiks var mainīties strauji, viss atkarīgs no vēja stipruma un virziena.

Okeānā ūdens arī novembrī ir ap 20 grādiem, to nodrošina siltā Golfa straume, tomēr arī vasarā tas nav daudz siltāks. Ponta Delgada ostā ir atvēlēta vieta peldēm okeānā, peldvieta ir ierobežota ar bojām un atrodas mola aizsegā. Tuvākā pludmale Praia des Melicias ir 5 km attālumā no pilsētas, melnās pludmales smiltis ir raupjas un var ievērojami sakarst, tādēļ ir vēlamas pludmales čības. Azoru salas ir vulkāniskas izcelsmes, tādēļ pludmales ir ar melnu, pelēku krāsu, savukārt Atlantijas okeāns skaisti zilā krāsā, kuru gan ieraudzīt var saulainā laikā.

Ceļojums nesezonā

Vai uz Azoru salām ir vērts doties nesezonā – tas noteikti ir lētāk, bet ir jārēķinās ar laikapstākļiem, kuri nelutinās kā gribētos un līdz ar to arī dabas skaistums savā krāšņākajā izpausmē var palikt redzams vien uz pastkartēm. Nesezonā lētākas paliek aviobiļetes un viesnīcas, savukārt ekskursijas, transports, ēdināšana paliek tajās pašās izmaksās. Turp braucot jau iepriekš uzziniet, ko vēlētos darīt lietainā dienā, piemēram, doties uz Furnas termālajiem  baseniem. Ceļojumu plānošanai noderēs Tripadvisor atrodamā informācija.

You may also like...